Aktualności

spotkanie z pscyhodietetykiem-jpg.

Spotkanie z Bożeną Pawłowską, dietetykiem.

Data: 6 grudnia (środa), br., godz. 18.00
Miejsce: Gabinet psychodietetyki: artClinique – Europejskie Centrum Zdrowia i Urody,
ul. Krakowska 39
Temat spotkania: OTYŁOŚĆ BRZUSZNA 
Prowadzący: Bożena Pawłowska, dietetyk.

O tym co możemy zmienić w diecie żeby zmniejszyć ryzyko pojawienia się otyłości trzewnej i co jeść kiedy ten problem nas już dotyczy dowiecie się właśnie na spotkaniu.

Tkanka tłuszczowa stanowi nie tylko magazyn energetyczny, ale aktywnie uczestniczy w przemianach metabolicznych naszego organizmu. Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha tzw otyłość trzewna lub wisceralna prowadzi do zaburzeń metabolicznych jak insulinooporność, zaburzeń tolerancji glukozy, chorób sercowo naczyniowych, nadciśnienia, zakrzepicy, cukrzycy typu II, zespołu policystycznych jajnikow oraz nierzadko nowotworów: jelita grubego, trzustki, endometrium i piersi.
Na rozwój wisceralnej tkanki tłuszczowej ma wpływ nasz styl życia w tym dieta oraz narażenie na czynniki stresogenne,nie mniej ważne są też czynniki genetyczne.

Jeśli znacie kogoś kto boryka się z problemem otyłości i chce nauczyć się radzić sobie z własnymi emocjami koniecznie powiedzcie mu o naszych spotkaniach!

Spotkania mają charakter otwarty i warsztatowy – możecie mówić o swoich problemach albo pozostać słuchaczem – ważne, że będziecie z nami!

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem email: [email protected] lub nr telefonów 12 422 10 53 lub 505 105 190

Data dodania: 17.11.2017
listopadowe promocje

Listopadowe promocje

W artClinique przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe promocje zabiegów pielęgnacyjnych i regenerujących aby najlepiej dla potrzeb skóry wykorzystać jesienny czas.

Koniecznie sprawdźcie jakie!

Więcej informacji znajdziecie  na naszej stronie internetowej w zakładce promocje!

http://www.artclinique.pl/promocje-i-pakiety/

Promocja obowiązuje do 30 listopada 2017 r.

Zapraszamy!

Data dodania: 16.11.2017
spotkanie z pscyhodietetykiem-jpg.

Spotkanie z psychodietetykiem

Data: 14 listopada (wtorek), br., godz. 18.00
Miejsce: Gabinet psychodietetyki: artClinique – Europejskie Centrum Zdrowia i Urody,
ul. Krakowska 39
Temat spotkania: Jak słomiany zapał zamienić na wewnętrzny żar? Czyli co zrobić, żeby mi się chciało (dłużej niż na tydzień ? ) wprowadzić w życie wszystko co wiem na temat odchudzania.
Prowadzący: Agnieszką Węgiel, psychodietetyk.

Podczas spotkania porozmawiamy o tym co powoduje, że pomimo, że doskonale wiemy, że śniadania są ważne, że należy jeść regularnie i pić min.1,5 l wody, kończymy dzień z wyrzutami sumienia, bo znów chęć na słodkie albo lenistwo wzięły górę. Zaprzęgniemy głowę w proces budowania dobrych nawyków i chudnięcia, bo tylko głowa zagwarantuje, że schudniemy bez diety i bez głodzenia się.

Jeśli znacie kogoś kto boryka się z problemem otyłości i chce nauczyć się radzić sobie z własnymi emocjami koniecznie powiedzcie mu o naszych spotkaniach!

Spotkania mają charakter otwarty i warsztatowy – możecie mówić o swoich problemach albo pozostać słuchaczem - ważne, że będziecie z nami!

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem email: [email protected] lub nr telefonów 12 422 10 53 lub 505 105 190

Zapraszamy!

Data dodania: 6.11.2017
dr Imohamed Alzayany – Chirurg naczyniowy

Nowy specjalista w artClinique

Do zespołu naszej placówki dołączył dr n. med. Imohamed Alzayany, specjalista chirurg naczyniowy.

Dr Alzayany zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów z tętniakami, zakrzepicą żył głębokich czy żylakami. Pod jego opieką znajdują się również chorzy z zespołem stopy cukrzycowej i obrzęków limfatycznych.

Dr Imohamed Alzayany wykonuje zabiegi usunięcia żylaków kończyn dolnych zarówno klasycznymi i chirurgicznym metodami, jak i mniej inwazyjną techniką laserową.

Zapraszamy na wizyty we wtorki od godziny 15.00.

zobacz więcej

Chcesz umówić się na konsultację z naszym specjalistą?

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 12 422 10 53, 505 105 190. Przypominamy również o możliwości internetowej rezerwacji wizyty. Formularz kontaktowy 

Data dodania: 23.10.2017