Laser Soprano XL – końcowka NIR

Zabieg polegający na głębokim rozgrzaniu określonego rejonu skóry wykonywany przy użyciu lasera Soprano XL i końcówki NIR wykorzystującej technologię Near Infrared – tak zwana bliska podczerwień.

DZIAŁANIE

Działając końcówką NIR w obrębie skóry właściwej, rozgrzewamy ją w głębokich warstwach pobudzając fibroblasty (komórki skóry) do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Zabieg zwiększa pracę układu limfatycznego i metabolizm w tkankach. Laserem Soprano z końcówką NIR można także skutecznie w leczyć drobne bóle mięśni, sztywność stawów i drobne napięcia mięśni. Pierwsze rezultaty poprawy stanu skóry są widoczne po około 3-5 tygodniach. Efekt dogłębnej poprawy pojawia się stopniowo w ciągu 2 do 6 miesięcy po wykonaniu pierwszego zabiegu (zaleca się serię 10-12 powtórzeń).

ODCZUCIA

Zabieg jest bezbolesny. Osoba poddająca mu się czuje jedynie ciepło.

EFEKTY

  • poprawa jakości, gęstości i napięcia skóry.
  • intensywna produkcja kolagenu - skóra staje się jędrna, elastyczna i napięta.

Promieniowanie podczerwone (NIR ) znajduje się w spektrum słonecznym i stanowi ono około 42%. Promieniowanie IR od wielu lat wykorzystywane jest w fizykoterapii, chirurgii plastycznej, ortopedii, rehabilitacji i medycynie sportowej.
Obecnie medycyna ma na celu nie tylko leczyć schorzenia, ale i działać prewencyjnie na cały organizm, żeby im zapobiec. Efekt działania IR polega na wzmocnieniu własnych mechanizmów regeneracyjnych, które uruchamiają się pod ich wpływem.

Co podczerwień robi dla skóry?

Podczerwień hamuje rozkład włókien kolagenowych i elastycznych, a nawet je stymuluje sprawiając, że skóra na dłużej zachowuje elastyczność, witalność i młody wygląd.< br>Długie fale podczerwone niwelują również szorstkość, pozostawiając skórę gładką i miękką. Działanie promieni podczerwonych pomaga w uwolnieniu skóry od zanieczyszczeń i obumarłych komórek. Rezultat jest taki, że organizm łatwiej przyswaja tlen, poprawia się ukrwienie i kolor skory.

Co podczerwień robi dla sylwetki?

Efektem głębokiego ogrzewania promieniami podczerwonymi jest uwolnienie z organizmu niepożądanych nadwyżek tłuszczu, związków toksycznych i wody, będących przyczyną tworzenia się tak zwanej „skorki pomarańczowej”.
Ze względu na zdwojoną głębokość penetracji w głąb miejsc objętych cellulitem, połączona z 10 krotnie wzmożonym nagrzewaniem tych tkanek, terapia podczerwienią jest znacznie bardziej skuteczna, niż jakakolwiek konwencjonalna metoda.

Podczerwień dla odchudzania.

Korzystanie z podczerwieni działa prozdrowotnie nie tylko na skórę, ale także wspomaga odchudzanie. Odchudzające działanie podczerwieni polega na tym, że ciepło wnika w głąb ciała od 4 do 6 cm i rozgrzewa organizm. Ciepło to, dzięki krwiobiegowi oraz krążeniu limfy, dociera także do głębiej położonych regionów ciała oraz do organów wewnętrznych.
Działanie fal podczerwonych powoduje, że organizm łatwiej wydala nie tylko wodę, ale także tłuszcz, cholesterol, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne, mobilizuje siły obronne naszego organizmu, wzmacnia układ immunologiczny. Pomaga również wiązać wolne rodniki powodując efektywne oczyszczanie organizmu, usuwanie podskórnej tkanki tłuszczowej i zmniejszenie cellulitu, w wyniku, czego skóra staje się jędrna i elastyczna.

Przekonaj się jak działa Laser Soprano z końcówka NIR zarówno przy usuwaniu cellulitu jak i ujędrnianiu i poprawie kondycji Twojej skóry - umów się na konsultację z naszym kosmetologiem tel. 12 422 10 53