Radiesse – tkankowy wypełniacz zmarszczek

Nowej generacji preparat o działaniu wypełniającym, służącym modelowaniu twarzy przy jednoczesnej rewitalizacji i poprawie kondycji skóry. To preparat oparty na wykorzystaniu hydroksyapatytu wapnia – bezpiecznej i sprawdzonej substancji, stosowanej z powodzeniem od wielu lat w innych dziedzinach medycyny (w implantologii czy ortopedii). Efekt wypełnienia uzyskiwany jest dzięki przyrostowi naturalnego kolagenu w skórze pacjenta i widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

Metodę stosuje się w zabiegach modelowania owalu twarzy, poprawy jej proporcji oraz uniesienia konturu, który z wiekiem ulega zniekształceniu. Utrata objętości skóry jest szczególnie widoczna w okolicy kości jarzmowych i na polikach, a także na grzbietowych powierzchniach dłoni. Dzięki zabiegowi Radiesse szybko przywrócimy utracona objętość. Radiesse ulega wolniejszej biodegradacji niż kwas hialuronowy – dzięki temu efekty zabiegu utrzymują się dłużej. Jego szczególną cechą jest możliwość stosowania w terapiach łączonych z większością zabiegów medycyny estetycznej.

Najczęściej zaraz po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. W miejscu iniekcji mogą pojawić się lekkie zasinienie, które utrzymuje się przez kilka dni.