Manicure, pedicure

MANICURE

Zabieg kosmetyczny na paznokciach dłoni. Rozróżniamy manicure biologiczny i klasyczny. Polegają na wyrównaniu i oczyszczeniu paznokci ze skórek znajdujących się w wałach paznokciowych.

Czynność wykonuje się przy pomocy radełka, cążek lub frezu. Każde z narzędzi musi być sterylne i poddane dezynfekcji.

Dodatkowo wykonuje się pielęgnację płytki paznokcia za pomocą wcierania różnych produktów wzmacniających (np. manicure japoński) lub położenie odżywek. Manicure zazwyczaj kończy się pokryciem paznokci lakierami.

manicure

SPA DLA DŁONI I STÓP

Zabieg parafinowy regenerujący skórę i paznokcie. Rozwiązanie dla pacjentów z popękaną, przesuszoną i zniszczoną skórą dłoni oraz stóp. Polecany jest przede wszystkim w porze chłodnej (jesień, zima) ze względu na swoje mocno rozgrzewające działanie. Zabieg wykonywany po manicure klasycznym. Aby wzmocnić, wyrównać i ochronić płytkę paznokcia.

CEL: Intensywnie wygładzenie i ujędrnienie naskórka. Parafina także natłuszcza i delikatnie rozgrzewa, poprawia kondycję paznokci.

Skóra po zastosowaniu parafiny staje się idealnie gładka i miękka. Skutki zabiegu są odczuwalne do kilku dni.
Parafina wzmacnia rozdwajające się paznokcie i przywraca skórze ładny wygląd również po zabiegu stylizacji paznokci. Poprawia krążenie i wpływa leczniczo na kości i stawy. Zabieg ma działanie głęboko nawilżające dzięki dodatkowemu zastosowaniu produktów pielęgnacyjnych na bazie kolagenu. Rozjaśnia przebarwienia i opóźnia procesy starzenia.

manicure

PEDICURE

Pedicure to zabieg kosmetyczny na stopach. Rozróżniamy pedicure pielęgnacyjny (klasyczny) i leczniczy.

PEDICURE KLASYCZNY

Ma na celu usunięcie zrogowaciałego naskórka z okolicy podeszwy i skórek okalających paznokcie, a także ich skrócenie. Ponadto wykonuje się peeling i masaż stóp. Można także pomalować paznokcie lakierem lub zastosować lakiero-żele hybrydowe.

PEDICURE MEDYCZNY/LECZNICZY

To połączenie pedicure klasycznego i: usuwania odcisków oraz modzeli, wrastających paznokci, rekonstrukcji paznokci zniszczonych, zainfekowanych grzybicą, założenia klamer korygujących.

Zabieg może być mniej przyjemny niż pedicure pielęgnacyjny lecz robi się go w celu zniwelowania bólu stóp przy niektórych schorzeniach.

pedicure

Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat zabiegu skontaktuj się z nami pod numerami telefonu:
12 422 10 53 lub 505 105 190, napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego albo wysyłając e-mail na adres artclinique@artclinique.pl. Zapraszamy!