Program odchudzania dla Panów

Metabolizm mężczyzn i kobiet oraz ich gospodarka hormonalna znacznie różnią w każdym wieku. Dlatego zupełnie inaczej konstruujemy program zmiany i kształtowania Linii Męskiego Ciała. Specjalnie dla mężczyzn opracowujemy program właściwego, smacznego odżywiania oparty na osobistych upodobaniach i ulubionych smakach każdego pana.

SPECJALNIE DLA MĘŻCZYZN

 • Odpowiednie przygotowanie i ew. badania – aby wyeliminować możliwe przeszkody
 • Dedykowany program żywieniowy - ulubione smaki
 • Preferowane formy ruchu
 • Indywidualne cele.

Zdrowa sylwetka pomaga zachować zdrowie fizyczne, psychiczne, dobrą pamięć, sprawnie działający mózg, wysokie libido i radość i chęć życia.

ODŻYWIANIE MĘŻCZYZN

Zwykle w domu rodzina żywi się przy jednym stole, jednak podstawowa wiedza o różnicach w potrzebie naszych organizmów pozwoli uniknąć otyłości.

Kobiety chętniej sięgają po słodycze, mężczyźni preferują potrawy tłuste i ostre.

I słusznie. Męskie hormony to hormony sterydowe, do ich budowy potrzeba produktów tłuszczowych. Tłuszcze potrzebne są także do budowy i prawidłowego funkcjonowania mózgu oraz nerwów, a także odpowiadają za stan naczyń krwionośnych i serca. Jednak rodzaj tłuszczu i jego ilość ma kluczowe znaczenie.

Produkty pochodzenia zwierzęcego zawierają zwykle dużą ilość tłuszczu i cholesterolu. Cholesterol występuje w mózgu, układzie nerwowym, krwi, wątrobie i w niewielkich ilościach w innych tkankach ciała. Część cholesterolu organizm produkuje, a część otrzymuje z pokarmami pochodzenia zwierzęcego. Jest konieczny do produkcji hormonów płciowych, hormonów nadnerczy, witaminy D i żółci.

Gdy przyjmujemy za dużo tłustych pokarmów zwierzęcych w krwi krąży zbyt dużo cholesterolu i tłuszczu, a to może spowodować stwardnienie i pogrubienie ścian naczyń krwionośnych. Efektem są problemy z krążeniem krwi, nadciśnienie, choroby serca, nadmierna krzepliwość krwi. Jest jednak grupa tłuszczy zwana Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe ( NNKT). Należą tu kwasy z grupy omega – 3 i omega -6. Szczególnie ważne jest uzupełnianie kwasów omega – 3 w organizmie:

 • działają przeciwzapalnie
 • niwelują niekorzystne skutki nadmiaru złych tłuszczów
 • stanowią główny składnik strukturalny mózgu, błon komórkowych, nerwów,
 • znajdują się także w siatkówce oka.
 • Występują przede wszystkim w rybach i niektórych produktach roślinnych.

NASZ SPOSÓB NA DIETĘ

Na podstawie wyników badań i wywiadu opracowujemy listę pokarmów i dań zalecanych dla każdego indywidualnie. Ustalamy wielkości posiłków, ich rozkład w ciągu dnia z dokładna informacji ile białek, węglowodanów i tłuszczy powinno się znaleźć na talerzu. W przypadku jednostek chorobowych dieta jest dopasowana do wymagań choroby.

Układając dietę znajdujemy smaczne zamienniki ulubionych produktów każdego pacjenta.

PO CO TO ROBIMY?

Niestety nadal najwięcej ludzi na świecie umiera z powodu chorób serca i miażdżycy. I to właśnie mężczyźni narażeni są najbardziej na choroby metaboliczne i choroby serca. Przysłowiowy ‘ piwny brzuch” pojawiający się już u młodych mężczyzn to sygnał, że należy zmienić sposób życia, aby uniknąć zagrożenia zdrowia.

W dojrzałym wieku otyłość brzuszna powoduje, że otłuszczone narządy wewnętrzne mają utrudnione funkcjonowanie, a tłuszcz produkuje hormony i związki biochemiczne sprzyjające chorobom. Sylwetka o dużym brzuchu i szczupłych kończynach nazywana jest sylwetką cukrzycową. Tkanka tłuszczowa brzuszna stwarza szczególnie duże zagrożenie cukrzycą, nawet w młodym wieku. Cukrzyca niesie z sobą bardzo dużo powikłań- choroby nerek, oczu, pogorszone gojenie ran, a także niepłodność i kłopoty z erekcją.

Tkanka tłuszczowa brzuszna niesie zagrożenie:

 • Nowotworami
 • Chorobą niedokrwienną serca
 • Zespołem metabolicznym
 • Obniżeniem libido
 • Podwyższonym ciśnieniem
 • Insulinoopornością
 • Wzmożonymi procesami zapalnymi
 • Podwyższonym poziomem trójglicerydów w krwi
 • Cholesteloremią

Oprócz tego zbyt obciąża kręgosłup wywołuje zwykle bóle pleców i kolan, zadyszke, zaczerwienienie twarzy
Możemy pomóc w zmianie trybu życia. Osoba prowadząca pacjenta zawsze i na każdym etapie procesu udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania lub wskaże pacjentowi odpowiednie źródła informacji.

Centrum leczenia otyłości - zobacz więcej 

Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat zabiegu skontaktuj się z nami pod numerami telefonu:
12 422 10 53 lub 505 105 190, napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego albo wysyłając e-mail na adres artclinique@artclinique.pl. Zapraszamy!