Zabiegi z użyciem kwasów: migdałowy, azelainowy, salicylowy

O zabiegu

PEELING KWASEM MIGDAŁOWYM SESDERMA

Peeling kwasem migdałowym łagodnie złuszcza skórę, odmładza, rozjaśnia, regeneruje i nie powoduje podrażnień. Jest znakomity dla cer z problemami: wrażliwej, naczynkowej, mieszanej, trądzikowej, cery z przebarwieniami oraz do cery dojrzałej. Może być wykonywany przez cały rok, bez względu na słońce.

PEELING KWASEM SALICYLOWYM SESDERMA

Kwas salicylowy – główny składnik Salipeel Lic – to kwas beta-hydroksylowy (BHA). Ogólne działanie kwasu BHA jest bardzo podobne do kwasów owocowych AHA, czyli reguluje on odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco poprzez rozluźnianie połączeń międzykomórkowych i usuwa zbędne warstwy zrogowaciałych komórek naskórka. Kwas salicylowy jest ponadto związkiem spokrewnionym z aspiryną (chemiczna nazwa aspiryny to kwas acetylosalicylowy) i tak jak ona posiada właściwości przeciwzapalne, sprzyja więc procesowi gojenia wyprysków i podrażnień. Jest to kwas rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki czemu ma także zdolność przenikania przez warstwę łojową i wnikania w głąb mieszków włosowych oraz oczyszczania porów skóry, co ma duże znaczenie w leczeniu trądziku, zapobieganiu tworzeniu się wyprysków i likwidowaniu tzw. „zaskórników”.
Z tego względu kwas salicylowy polecany jest dla cer trądzikowych, lecz również suchych z problem zanieczyszczeń w strefie T, ponieważ nie ma właściwości wysuszających.
Zawarty w Salipeel Lic kwas cytrynowy zwiększa wchłanianie substancji aktywnych oraz wzmacnia działanie kwasu salicylowego, zaś kwas linolenowy redukuje ryzyko podrażnienia, regeneruje skórę i przywraca jej funkcje obronne.

PEELING KWASEM AZELAINOWYM SESDERMA

Kwas azelainowy wykazuje działanie keratolityczne, przez co zmniejsza tworzenie się czopów łojowych. Hamuje również rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku (Propionibacterium acnes, Staphylococcus epidermidis) oraz wytwarzanie kwasów tłuszczowych, mających istotne znaczenie w powstawaniu zmian trądzikowych. Hamuje również wzrost i nadmierną aktywność melanocytów. Mechanizm działania w leczeniu przebarwień wiąże się z hamującym wpływem kwasu azelainowego na syntezę DNA i oddychanie komórkowe melanocytów. Po zastosowaniu miejscowym lek przenika do wszystkich warstw skóry.

Wskazania

 • fotostarzenie się skóry;
 • rewitalizacja skóry;
 • zapalenie mieszków włosowych;
 • trądzik pospolity;
 • trądzik różowaty;
 • łojotok skóry;
 • zaburzenia barwnikowe;

Efekty

 • spłycenie zmarszczek i wygładzenie blizn;
 • działanie antybakteryjne – skutecznie pomaga w walce z trądzikiem i łojotokiem;
 • zmniejszenie ilości zaskórników;
 • zwężenie porów skóry;
 • rozjaśnienie przebarwień;
 • przywrócenie blasku i elastyczności skórze;

Czas trwania zabiegu

 • 60 min.

Cennik

Peeling kwasem migdałowym 40% - 1 zabieg
150 PLN
Peeling kwasem migdałowym 40% - pakiet 5 zabiegów
600 PLN
Azelac- peeling kwasem azelainowym 20% - 1 zabieg
200 PLN
Azelac- peeling kwasem azelainowym 20% - pakiet 3 zabiegów
500 PLN
Salipeel- peeling kwasem salicylowym – 1 zabieg
230 PLN
Salipeel- peeling kwasem salicylowym - pakiet 3 zabiegów
590 PLN

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. Ostateczna cena za wybraną usługę będzie ustalana w trakcie konsultacji kwalifikacyjnej przed zabiegiem.

Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat zabiegu skontaktuj się z nami pod numerami telefonu: 12 422 10 53 lub 505 105 190, napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego albo wysyłając e-mail na adres artclinique@artclinique.pl.

Zapraszamy!