Nadwaga i otyłość

Jeżeli czujesz, że najwyższa pora zmienić dotychczasowy sposób odżywiania – to jesteś na dobrej drodze. Nie wierz tym, którzy mówią, że nie trzeba niczego zmieniać w swojej diecie, że wystarczy wziąć tabletkę i ćwiczyć 15 minut dziennie. Ale uwierz, że z naszą pomocą mądrze i trwale pozbędziesz się zbędnych kilogramów.

Nie dajemy gwarancji że schudniesz w tydzień, ale holistyczne podejście do każdego pacjenta, skrupulatna analiza wyników badań, dzienników żywieniowych czy stylu życia pacjenta pozwala nam na przygotowania autorskiego i efektywnego programu odchudzania "LINIA ZDROWEGO ŻYCIA" .

Program odchudzania "LINIA ZDROWEGO ŻYCIA" nie zaleca swoim pacjentom restrykcyjnych diet ale uczy zdrowego i urozmaiconego sposobu odżywiania się, wprowadzania stopniowych zmian w diecie, czego konsekwencją będzie redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej, zdrowie, świetne samopoczucie i świadomość własnego sukcesu.

W terapii odchudzania sięgamy po nowoczesną diagnostykę:

 • nietolerancji oraz alergii pokarmowych, dzięki tej wiedzy można wykluczyć z diety pokarmy, które mogą wywoływać w organizmie stany zapalne i zaburzać proces odchudzania,
 • mikroflory jelit: badania dowodzą, że nieprawidłowa mikroflora jelit może być czynnikiem sprzyjającym powstawaniu nawagi i otyłości,
 • genetyczną pozwalającą na ustalenie indywidualnego profilu metabolicznego człowieka na podstawie analizy genów. Znając nasze geny możemy opracować dietę zgodną z potrzebami naszego organizmu, uniknąć wielu chorób dietozależnych oraz utrzymać masę ciała na odpowiednim poziomie.

Jak może pomóc Ci dietetyk ?

 • Doradzi Ci w zakresie diagnostyki problemów żywieniowych: alergie i nietolerancje pokarmowe, zaburzenia mikroflory jelitowej, uwarunkowania genetyczne, psychologiczne.
 • Przeprowadzi analizę składu Twojego ciała wykorzystując profesjonalny analizator Tanita BC – 418 MA który pozwala na precyzyjną kontrolę i analizę składu ciała osób dorosłych oraz dzieci. Dzięki temu badaniu dowiesz się ile znajduje się wody w Twoim organizmie, ile waży twoja tkanka mięśniowa i tłuszczowa w poszczególnych segmentach ciała. Zdiagnozuje „otyłość ukrytą” - przy prawidłowym BMI proporcje tkanki tłuszczowej do masy mięśniowej mogą wskazywać na nadwagę lub otyłość.
 • Opracuje indywidualne wskazówki do Twojej diety wraz z planem żywieniowym, uwzględniając w jadłospisie Twoje preferencje żywieniowe.
 • Poznaj naszego dietetyka – Bożena Pawłowska

LINIA ZDROWEGO ŻYCIA to kompleksowe leczenie otyłości i nadwagi z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i oczekiwań poprzez:

 • Bariatrię - chirurgiczne leczenie otyłości olbrzymiej i zespołu metabolicznego.
 • Zdiagnozowanie przyczyn powstania choroby.
 • Kontrolę lekarską w trakcie kuracji z uwzględnieniem leczenia farmakologicznego w uzasadnionych przypadkach.
 • Dobranie odpowiedniej diety: zmiana stylu życia i odżywiania z wyrobieniem pewnych automatycznych nawyków, które umożliwiają i gwarantują utrzymanie osiągniętych rezultatów.
 • Wsparcie zespołu specjalistów podczas całego procesu odchudzania. Wśród nich znajdują się: dietetyk, psycholog, psychodietetyk, diabetolog, bariatra, ale także masażysta i kosmetolog, a także lekarz medycyny estetycznej i chirurg plastyczny.

Dieta to nie ograniczenia żywieniowe ale sposób odżywiania się zgodny z potrzebami organizmu jego stanem fizjologicznym. Każdy z nas jest inny, różnimy się zapotrzebowaniem kalorycznym, tempem metabolizmu, kompozycją naszej mikroflory jelitowej. Mamy różne dolegliwości czy choroby, borykamy się z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi, różnie też radzimy sobie ze stresem.

Odpowiednio dopasowana dieta uwzględniająca nasze potrzeby może okazać się lekarstwem na wiele cywilizacyjnych dolegliwości jak nadwaga i otyłość, cukrzyca, choroby tarczycy, choroby stawów i kości, alergie i nietolerancje pokarmowe.

Dlatego nasi dietetycy indywidualną dietę opracowują po szczegółowym wywiadzie z pacjentem i zapoznaniu się z historią jego chorób oraz niezbędnymi wynikami badań. Lekarze czuwają nad bezpieczeństwem procesu. Specjaliści medycyny estetycznej i kosmetolodzy dbają o kondycję i wygląd skóry - by nie straciła jędrności zdrowego wyglądu. Dzięki takiemu holistycznemu podejściu możemy znakomicie wspomagać proces leczenia i powrotu do zdrowia, dbając równocześnie o pięknie ciało.

PSYCHODIETETYKA formą wsparcia

W wielu przypadkach jednak nie wystarczy dostarczyć wiedzy z zakresu dietetyki i ułożenia jadłospisu. Czasami ważniejsze jest dotarcie do przyczyn leżących w naszej głowie lub genach i znalezienie odpowiedzi na pytanie co stoi za jakimś nawykiem - nad tym procesem opiekę sprawuje zespół doświadczonych psychologów i psychodieteyków. Niekiedy nawet kilka prostych wskazówek pozwoli zrozumieć przyczynę własnej nadwagi, określić cele w oparciu o potrzeby i możliwości organizmu, świadomie pracować nad zmianą nawyków na lepsze i eliminować dotychczasowe błędy, wytrwać w realizacji postanowień a co najważniejsze utrzymać efekty odchudzania na dłużej.

Poznaj naszego psychodietyka – Agnieszka Węgiel
Co ważne zespół naszych doświadczonych specjalistów towarzyszy pacjentowi w całym procesie i wspiera go indywidualnie przez cały czas. Ciesząc się razem z sukcesów i wspierając w chwilach gdy pojawiają się trudności.

Pamiętaj!!!

Ryzyko powstania chorób maleje o 20 proc. już przy 10-procentowym spadku wyjściowej masy ciała. Daj sobie czas. Zmieniaj złe nawyki, wyrabiaj dobre. Najważniejsze, by udało ci się zmniejszyć obwód pasa - i utrzymać ten sukces.

ZAKRES USŁUG:

 • Opieka i kontrola lekarska
 • Konsultacje specjalistyczne
 • Niezbędne analizy i badania - dla bezpieczeństwa pacjenta i skuteczności terapii
 • Masaż leczniczy i ujędrniający
 • Indywidualnie dobierana dieta
 • Pakiety zdrowego odchudzania
 • Program wspomagania fizjoterapeutycznego
 • Cykliczne spotkania z dietetykiem i psychodietetykiem.

 

Cennik

Konsultacja Profesorska / Chirurga ogólnego / Bariatryczna
250 PLN
Porada dietetyka z analizą składu ciała wraz ze wskazówkami dietetycznymi
150 PLN
Porada kontrolna dietetyka
100 PLN
Porada psychodietetyka
150 PLN
Pakiet Zdrowego Odchudzania
460 PLN
Pakiet Zdrowego Odchudzania Premium
600 PLN
Mikroflora jelitowa PLUS
595 PLN
Mikroflora jelitowa
460 PLN
Kandydoza jelitowa
150 PLN
Food Print 80
750 PLN
Food Print 120
1150 PLN
Food Print 220 +
1597 PLN
Food Print 160 wegetariański
1430 PLN
Food Test 40
450 PLN
Plan żywieniowy (10 dniowy) dla osób odchudzających się
250 PLN
Dieta eliminacyjna - plan żywieniowy (10 dniowy)
300 PLN
Pomiar wagą TANITA
35 PLN

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. Ostateczna cena za wybraną usługę będzie ustalana w trakcie konsultacji kwalifikacyjnej przed zabiegiem.