Nadwaga i otyłość

Jeżeli czujesz, że najwyższa pora zmienić dotychczasowy sposób odżywiania – to jesteś na dobrej drodze. Nie wierz tym, którzy mówią, że nie trzeba niczego zmieniać w swojej diecie, że wystarczy wziąć tabletkę i ćwiczyć 15 minut dziennie. Ale uwierz, że z naszą pomocą mądrze i trwale pozbędziesz się zbędnych kilogramów.

Nie dajemy gwarancji że schudniesz w tydzień, ale holistyczne podejście do każdego pacjenta, skrupulatna analiza wyników badań, dzienników żywieniowych czy stylu życia pacjenta pozwala nam na przygotowania autorskiego i efektywnego programu odchudzania "LINIA ZDROWEGO ŻYCIA" .

Program odchudzania "LINIA ZDROWEGO ŻYCIA" nie zaleca swoim pacjentom restrykcyjnych diet ale uczy zdrowego i urozmaiconego sposobu odżywiania się, wprowadzania stopniowych zmian w diecie, czego konsekwencją będzie redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej, zdrowie, świetne samopoczucie i świadomość własnego sukcesu.

W terapii odchudzania sięgamy po nowoczesną diagnostykę:

 • nietolerancji oraz alergii pokarmowych, dzięki tej wiedzy można wykluczyć z diety pokarmy, które mogą wywoływać w organizmie stany zapalne i zaburzać proces odchudzania,
 • mikroflory jelit: badania dowodzą, że nieprawidłowa mikroflora jelit może być czynnikiem sprzyjającym powstawaniu nawagi i otyłości,
 • genetyczną pozwalającą na ustalenie indywidualnego profilu metabolicznego człowieka na podstawie analizy genów. Znając nasze geny możemy opracować dietę zgodną z potrzebami naszego organizmu, uniknąć wielu chorób dietozależnych oraz utrzymać masę ciała na odpowiednim poziomie.

Jak może pomóc Ci dietetyk ?

 • Doradzi Ci w zakresie diagnostyki problemów żywieniowych: alergie i nietolerancje pokarmowe, zaburzenia mikroflory jelitowej, uwarunkowania genetyczne, psychologiczne.
 • Przeprowadzi analizę składu Twojego ciała wykorzystując profesjonalny analizator Tanita BC – 418 MA który pozwala na precyzyjną kontrolę i analizę składu ciała osób dorosłych oraz dzieci. Dzięki temu badaniu dowiesz się ile znajduje się wody w Twoim organizmie, ile waży twoja tkanka mięśniowa i tłuszczowa w poszczególnych segmentach ciała. Zdiagnozuje „otyłość ukrytą” - przy prawidłowym BMI proporcje tkanki tłuszczowej do masy mięśniowej mogą wskazywać na nadwagę lub otyłość.
 • Opracuje indywidualne wskazówki do Twojej diety wraz z planem żywieniowym, uwzględniając w jadłospisie Twoje preferencje żywieniowe.
 • Poznaj naszego dietetyka – Bożena Pawłowska

LINIA ZDROWEGO ŻYCIA to kompleksowe leczenie otyłości i nadwagi z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i oczekiwań poprzez:

 • Bariatrię - chirurgiczne leczenie otyłości olbrzymiej i zespołu metabolicznego.
 • Zdiagnozowanie przyczyn powstania choroby.
 • Kontrolę lekarską w trakcie kuracji z uwzględnieniem leczenia farmakologicznego w uzasadnionych przypadkach.
 • Dobranie odpowiedniej diety: zmiana stylu życia i odżywiania z wyrobieniem pewnych automatycznych nawyków, które umożliwiają i gwarantują utrzymanie osiągniętych rezultatów.
 • Wsparcie zespołu specjalistów podczas całego procesu odchudzania. Wśród nich znajdują się: dietetyk, psycholog, psychodietetyk, diabetolog, bariatra, ale także masażysta i kosmetolog, a także lekarz medycyny estetycznej i chirurg plastyczny.

Dieta to nie ograniczenia żywieniowe ale sposób odżywiania się zgodny z potrzebami organizmu jego stanem fizjologicznym. Każdy z nas jest inny, różnimy się zapotrzebowaniem kalorycznym, tempem metabolizmu, kompozycją naszej mikroflory jelitowej. Mamy różne dolegliwości czy choroby, borykamy się z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi, różnie też radzimy sobie ze stresem.

Odpowiednio dopasowana dieta uwzględniająca nasze potrzeby może okazać się lekarstwem na wiele cywilizacyjnych dolegliwości jak nadwaga i otyłość, cukrzyca, choroby tarczycy, choroby stawów i kości, alergie i nietolerancje pokarmowe.

Dlatego nasi dietetycy indywidualną dietę opracowują po szczegółowym wywiadzie z pacjentem i zapoznaniu się z historią jego chorób oraz niezbędnymi wynikami badań. Lekarze czuwają nad bezpieczeństwem procesu. Specjaliści medycyny estetycznej i kosmetolodzy dbają o kondycję i wygląd skóry - by nie straciła jędrności zdrowego wyglądu. Dzięki takiemu holistycznemu podejściu możemy znakomicie wspomagać proces leczenia i powrotu do zdrowia, dbając równocześnie o pięknie ciało.

PSYCHODIETETYKA formą wsparcia

W wielu przypadkach jednak nie wystarczy dostarczyć wiedzy z zakresu dietetyki i ułożenia jadłospisu. Czasami ważniejsze jest dotarcie do przyczyn leżących w naszej głowie lub genach i znalezienie odpowiedzi na pytanie co stoi za jakimś nawykiem - nad tym procesem opiekę sprawuje zespół doświadczonych psychologów i psychodieteyków. Niekiedy nawet kilka prostych wskazówek pozwoli zrozumieć przyczynę własnej nadwagi, określić cele w oparciu o potrzeby i możliwości organizmu, świadomie pracować nad zmianą nawyków na lepsze i eliminować dotychczasowe błędy, wytrwać w realizacji postanowień a co najważniejsze utrzymać efekty odchudzania na dłużej.

Poznaj naszego psychodietyka – Agnieszka Węgiel
Co ważne zespół naszych doświadczonych specjalistów towarzyszy pacjentowi w całym procesie i wspiera go indywidualnie przez cały czas. Ciesząc się razem z sukcesów i wspierając w chwilach gdy pojawiają się trudności.

Pamiętaj!!!

Ryzyko powstania chorób maleje o 20 proc. już przy 10-procentowym spadku wyjściowej masy ciała. Daj sobie czas. Zmieniaj złe nawyki, wyrabiaj dobre. Najważniejsze, by udało ci się zmniejszyć obwód pasa - i utrzymać ten sukces.

ZAKRES USŁUG:

 • Opieka i kontrola lekarska
 • Konsultacje specjalistyczne
 • Niezbędne analizy i badania - dla bezpieczeństwa pacjenta i skuteczności terapii
 • Masaż leczniczy i ujędrniający
 • Indywidualnie dobierana dieta
 • Program wspomagania fizjoterapeutycznego
 • Cykliczne spotkania z dietetykiem i psychodietetykiem.
 • Współpraca ze Stowarzyszeniem Pacjentów Bariatrycznych CHLO http://chlo.com.pl/